Kłodzko noclegi. Gdzie nocować w Kłodzku? Sprawdzone hotele, apartamenty i agroturystyka w Kłodzku

klodzko ziemia klodzka

Kłodzko - urokliwe miasto pełne historii, tajemniczych zakamarków, jedno z najstarszych miast na Dolnym Śląsku. Miasto Twierdzy Kłodzkiej i stolica Ziemi Kłodzkiej. Doskonała baza wypadowa do kolejnych atrakcji. A przecież są ich tu dziesiątki! Ziemia Kłodzka to jeden z najbardziej obfitych w zabytki i atrakcje regionów nie tylko Dolnego Śląska, ale i całej Polski.

Przy tym sąsiaduje z Czechami, a więc jest też bazą do naszych południowych sąsiadów (u których de facto też nie brak ciekawych miejsc). Świetnie skomunikowane, ciekawe pod względem architektonicznym, serwujące nie tylko stos lokalnych ciekawostek i legend, ale i piękne widoki, niespotykane nigdzie indziej. Takie jest właśnie Kłodzko. Warto je poznać - nie tylko przejazdem. Nie tylko na chwilę. Warto zostać tu na dłużej - na weekend lub kilka dni!        

Noclegi Kłodzko 

klodzko gdzie spac 1

Aby ułatwić Wam zaplanowanie wycieczki do Kłodzka z noclegiem stworzyliśmy poradnik i listę miejsc, w których warto spędzić noc. Podpowiemy, jak wybrać najlepsze dla Was, zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Odpowiemy na często zadawane pytanie “Gdzie spać w Kłodzku?”. Dobra wiadomość brzmi tak, że oferta noclegowa Kłodzka jest dosyć dobra i zróżnicowana. Wśród dostępnych obiektów znajdziemy zarówno pełnowymiarowe hotele, wille, pensjonaty i kwatery prywatne, a nawet gospodarstwa agroturystyczne i glampingi, które od niedawna podbijają serca turystów i są odpowiedzią dla tych, którzy lubią próbować “nowego”. Zatem zapraszamy do lektury!                                

Hotele Kłodzko            

Wyszukując noclegi w jakimkolwiek miejscu często wpisujemy (umyślnie lub podświadomie) po prostu frazę “hotele w XYZ”. Nie zawsze jednak w wynikach wyszukiwania pojawią się typowe hotele. Przez hotel należy rozumieć obiekt, dysponujący co najmniej 10 pokojami jedno-, dwu- czy trzyosobowymi. W Kłodzku znajdziemy kilka hoteli, z czego najchętniej wybieranymi i najczęściej polecanymi przez turystów są:                          

Hotel Korona

Hotel znajduje się przy ul. Noworudzkiej 1, w sąsiedztwie Twierdzy Kłodzko, w centrum miasta. Połączony jest z jedną z najlepszych kłodzkich restauracji o tej samej nazwie - plusem będzie więc to, że nie będziecie musieli specjalnie szukać jedzenia, a wystarczy zejść na dół, by móc wybrać któreś z pysznych, lokalnych dań.

Hotel Kłodzko

To opcja dla tych, którzy szczególnie cenią sobie jakość wypoczynku - takie osoby na pewno zadowolone będą z możliwości skorzystania ze strefy wellness, w której wykonywane są masaże, można pooddychać jodem w grocie solnej czy też wygrzać się w saunie. W hotelu działa też restauracja, serwująca dania kuchni polskiej.

Wille w Kłodzku          

Willami nazywane są duże domy, w których może mieścić się do kilkunastu pokoi. Znakiem charakterystycznym willi jest obecność ogrodu, z którego mogą korzystać przybywający goście. To opcja najczęściej wybierana przez rodziny z dziećmi, a także osoby podróżujące ze zwierzakami - ogród pełni wówczas także rolę placu zabaw. 

Willa Kłodzko-Zacisze

Wille mają to do siebie, że znajdują się zwykle w zacisznym, zielonym miejscu. I takim jest właśnie Willa Kłodzko-Zacisze. Oprócz wyjątkowego położenia (ale nadal w niewielkiej odległości od centrum miasta!) możecie spodziewać się także dobrze wyposażonej siłowni, a nawet bezpłatnego dostępu do strefy relaksu z sauną i komnatą solną. Na miejscu jest też restauracja.                  

Willa przy Czarnej Bramie

Willa przy Czarnej Bramie znajduje się z kolei w samym centrum Kłodzka, jak nazwa wskazuje - przy Czarnej Bramie, która jest charakterystycznym i magicznym wręcz punktem na mapie miasta. Willa oddaje do dyspozycji komfortowe apartamenty z prywatną łazienką. W sam raz na przykład na wypad we dwoje!

Kwatery prywatne w Kłodzku            

Nocleg w prywatnej kwaterze to gwarancja indywidualnego podejścia - czasami bezpośrednio można spotkać się z gospodarzem mieszkania, czasami kwatera jest do całkowitej dyspozycji gości. Jeśli chcecie wybrać się do Kłodzka ze zwierzakiem, warto wcześniej zapytać o taką możliwość.

Miętowy Zakątek Apartment

Położony przy ulicy Malczewskiego prywatny apartament na parterze bloku. Blisko centrum, restauracji, sklepów - jest więc dobrą bazą wypadową do zwiedzania miasta.     

Na chmury i góry apartament

Twierdza Kłodzko czy Podziemna Trasa Turystyczna będą w zasięgu po kilkuminutowym spacerze - niedaleko jest też baza gastronomiczna miasta, a jeszcze bliżej kryta pływalnia i spory park.                                   

Gospodarstwa agroturystyczne w Kłodzku

domek boguszyn klodzko 

Z gospodarstwami agroturystycznymi jest tak, że z definicji powinny fundować swoim gościom kontakt z naturą i wiejskie przeżycia. Z tego powodu agroturystyki znajdziemy raczej poza granicami miast, w przypadku Kłodzka najbliższe gospodarstwa agroturystyczne znajdziemy w Ławicy i Boguszynie. Obie miejscowości oddalone są od Kłodzka tylko kilka kilometrów, ale by do nich dotrzeć trzeba posiadać własny transport.

Agroturystyka u Macieja, Ławica

Gospodarstwo znajduje się w miejscowości Ławica (i to nie jedyne ciekawe miejsce w Ławicy - ale o tym później!), 4 km od centrum Kłodzka. Na miejscu korzystać można z profesjonalnego kortu tenisowego, altany ogrodowej z kominkiem i pięknego, zielonego ogrodu z placem zabaw dla dzieci. A może zechcecie urządzić ognisko lub grilla? Chętni mogą nawet wziąć udział w warsztatach pszczelarskich, połączonych z degustacją miodu i zwiedzaniem pasieki! Warto też oczywiście poznać zwierzęta, mieszkające w tym miejscu - króliczki, świnkę Tosię, kotka, kury, a także zajrzeć do ogrodu i podejrzeć rosnące tam warzywa czy zioła.               

Złoty Pstrąg, Boguszyn

Złoty Pstrąg, a uściślając - Łowisko i Karczma Rybna Złoty Pstrąg w Boguszynie ma do dyspozycji domek góralski zrobiony z drewna z salonem z kominkiem, łazienką, toaletą i balkonem z widokiem na okolicę. Domek jest do wynajęcia przez cały rok, choć w porze letniej i wczesno jesiennej jest tu wyjątkowo przyjemnie - najbliższa okolica to przede wszystkim mnóstwo drzew, ale przede wszystkim łowisko z obsadą ryb: pstrągów, karpi, linów, amurów, sumów, karasiów, szczupaków czy jesiotrów. Za wędkę może chwycić każdy - nawet, a może szczególnie ci, którzy nigdy nie mieli z nią do czynienia. Na terenie łowiska znajduje się również wiejska zagroda, w której mieszkają kozy, kury, króliki, owce fryzyjskie. Dzieci mogą przyjrzeć się z bliska zwierzętom, dotknąć je, poznać ich zachowania i na koniec skosztować swojskich produktów jak mleko kozie i owcze, sery, jaja i chleb wypiekany na zakwasie. Wszystko oczywiście pochodzące od zwierząt z zagrody. Taka namiastka wiejskiego życia! ;)

Glampingi Kłodzko       

Spędzanie czasu i nocowanie na łonie natury ostatnio staje się na nowo coraz bardziej modne. Czasy jednak się zmieniają i zamiast zwykłych namiotów, w których nocowanie niesie ze sobą szereg niedogodności coraz bardziej popularne stają się campingi w wersji “glamour” -  glampingi. Noc w zwykłym namiocie wiąże się ze spaniem na twardej, czasami chłodnej ziemi i w towarzystwie leśnych żyjątek. Ale nie w glampingu!

Glamping Ławica

Namioty w glampingu w Ławicy od zwykłych namiotów różnią się tym, że są nieco większe, stoją na specjalnych drewnianych tarasach i mają w środku całkiem wygodne łóżka. Dzięki temu, że znajdują się one na podwyższeniu, a nie bezpośrednio na ziemi, nocowanie w glampingu staje się dużo bardziej komfortowym doświadczeniem niż spanie w zwykłym namiocie. Oprócz tego na każdym tarasie znajdziemy leżaki, stoły piknikowe i hamak, tworzące indywidualne strefy do wypoczynku. Dodatkowo o poranku serwowane jest śniadanie, a obok glampingu znajduje się Folwark Szyfrów i przystań pontonowa przy Nysie Kłodzkiej. Ale o tym w dalszej części, dotyczącej atrakcji Kłodzka i okolic.   

Noclegi w Kłodzku - na co warto zwrócić uwagę?       

Przed rezerwacją noclegu warto zrobić mały “rachunek sumienia” i przeanalizować wszystko, co ma znaczenie względem udanego urlopu. Dla nas będą to:

  • Udogodnienia - dowiedz się, jakie udogodnienia oferuje dany obiekt. Czy gościom udostępniane są ręczniki i mydło? Czy można korzystać z suszarki do włosów? Czy zimą jest ciepło, a latem chłodno (może przyda Wam się klimatyzacja?)? Czy gościom udostępniana jest kuchnia? A może nie jest ona potrzebna, bo na miejscu są serwowane posiłki? Czy obiekt ma dostęp do wifi? A może właśnie szukasz miejsca, w którym nie będzie wifi i wreszcie będziesz mógł naprawdę odpocząć od wszystkiego? Czy wszystkie pokoje mają swoją łazienkę, czy trzeba ją dzielić z innymi? Czy na miejscu jest parking, a jeśli planujesz przyjazd zbiorkomem - czy jest w ogóle taka możliwość? Czy na miejscu są atrakcje dla dzieci - oczywiście jeśli z dziećmi przyjeżdżasz? A może zabierasz w podróż swojego kudłatego przyjaciela - czy na pewno obiekt akceptuje jego obecność?

  • Położenie - sprawdź na mapie, gdzie dokładnie znajduje się obiekt, który masz na oku. Czy będzie on dogodnym miejscem do zwiedzania miasta? A do zwiedzania innych miejscowości? Jak daleko znajduje się stacja PKP albo przystanek autobusowy? A może w ogóle nie będzie Ci potrzebna powyższa informacja, bo wszędzie planujesz jeździć samochodem? Czy wokół jest chociaż trochę zielono? Czy może jest to samo centrum miasta i nie będą przeszkadzać Ci ewentualne odgłosy zza okna?

  • Dostępność terminu - nawet najlepszy wybór i najbardziej szczegółowa analiza obiektu okaże się bezużyteczna, jeśli przy próbie rezerwacji noclegu okaże się, że… wszystkie terminy są zajęte, a Ty masz już wypisany urlop!

  • Ocena obiektu - tutaj nie ma kompromisów. Wiarygodnym miejscem jest dla nas to, które ma dużo (dla każdego dużo będzie oznaczać nieco inną liczbę, ale umówmy się, że minimalnie będzie to kilkadziesiąt) pozytywnych opinii. Niestety, opinie na różnego rodzaju portalach, służących rezerwacji noclegów łatwo sfabrykować, ale sfabrykowanie stu, dwustu czy tysiąca opinii byłoby już sporym trudem, którego niewielu oszustów się podejmuje. Dlatego zawsze wybierajmy obiekty z wieloma opiniami, a do tego dobrymi opiniami! Jeśli wśród nich powtarzają się negatywne komentarze odnośnie aspektu, na którym bardzo Ci zależy, może warto odpuścić, niż później napisać kolejną negatywną opinię?           

Atrakcje turystyczne w Kłodzku, które warto zobaczyc              

Czym byłby nocleg w Kłodzku gdyby nie fakt, że znajduje się tu tak wiele ciekawych miejsc, które nie sposób zobaczyć w ciągu jednego dnia? Poznajcie z nami atrakcje Kłodzka, które koniecznie trzeba zobaczyć, odwiedzając to miasto!     

Twierdza Kłodzko

twierdza kłodzko

Twierdza Kłodzko

Zabytek pruski z XVIII wieku, którego pominąć w Kłodzku nie sposób. Widać ją już z daleka - wznosi się dumnie na wzgórzu, a pod spodem skrywa zaś dziesiątki kazamat, tworzących trudny do pokonania labirynt (dlatego polecamy zwiedzać z przewodnikiem!). W Twierdzy Kłodzko organizowane są też nocne zwiedzania - to przeżycie, które warto sobie zafundować, niezależnie od wieku (dzieci od 8 lat mogą brać w nim udział)! W trakcie zwiedzania czeka nas nie tylko potężna dawka historycznej wiedzy, ale i przeciskanie, czasem na kolanach przez wąskie korytarze, a nawet głośne wystrzały z karabinu czy armaty!

Podziemna Trasa Turystyczna

podziemna trasa turystyczna

Nie do uwierzenia, że starówkę Kłodzka można zwiedzać… od spodu. Tak, kilka metrów pod ziemią znajduje się swego rodzaju podziemne miasto, które kiedyś pełniło rolę naturalnego schronu w czasie pożarów i oblężeń miasta, a innym razem spichlerza na żywność. W środku przy słabym świetle podziwiać możemy stroje dawnych mieszczan, naturalnej wielkości manekiny - dawnych mieszkańców Kłodzka, narzędzia tortur i pomieszczenia, w których odtworzono historyczne funkcje. Pod nogami mogą nawet przebiegać szczury… )dla strachliwych: spokojnie, to tylko animacja 3D!).

Stare Miasto

klodzko rynek

Ratusz, Młynówka, Most św. Jana. Starówka Kłodzka to centralny punkt miasta, w którym największą uwagę przykuwa neorenesansowy Ratusz z pięknymi zdobieniami. Na Rynku znajdziecie prawdopodobnie także pręgierz, a nawet studnię miejską z XVII wieku. Jednym z najpiękniejszych zabytków miasta jest most gotycki nad kanałem Młynówka, który z pewnością wyglądem przypomni Wam praski Most Karola. Tak jak i w Czechach, tak i na kłodzkim moście znajdują się kamienne rzeźby świętych. To najchętniej fotografowane miejsce w Kłodzku. Więc bez zdjęcia na Moście Św. Jana nawet nie wyjeżdżajcie!

Muzeum Ziemi Kłodzkiej

muzuem ziemi klodzkiej

Miejsce dla miłośników historii regionu. Znajdziecie tu eksponaty dotyczące kultury, sztuki, geologii i geografii Ziemi Kłodzkiej. Warto tu być, bo to prawdziwa perełka na skalę kraju!

Park Trampolin

Arena główna, basen z gąbkami, miejsce walk gladiatorów, strefa basketu, strefa siatkówki, dodgeball, strefa akrobatyczna czy jump lina, której w trakcie lotu można puścić się po to, by zanurkować w gąbkach - to wszystko czeka na dzieciaków i ich rodziców, którzy chcą spędzić czas aktywnie i wydzielić trochę adrenaliny.           

Ciekawe miejsca w okolicy Kłodzka - do 50 km        

Kłodzko Kłodzkiem, ale atrakcji wokół jest dużo więcej! I to w niewielkiej odległości od stolicy Ziemi Kłodzkiej. A to przecież jedna z o ile nie najbogatsza w zabytki i atrakcje część naszego kraju. Co zatem zobaczyć w okolicach Kłodzka?           

Ławica

lawica klodzko

To tu znajduje się jedna z wcześniej wymienionych agroturystyk oraz Glamping Ski-Raft. Przy glampingu działa też Pałac Ławica, który można nie tylko zwiedzać, ale także w nim nocować. Piękne, secesyjne wnętrza, zewnętrzne, klimatycznie podświetlone jacuzzi i sąsiadujący z Pałacem Folwark Szyfrów, który jest w istocie grą terenową, rozgrywającą się na terenie dawnego folwarku przyciągają tu całe rodziny. Na terenie jest także pole paintballowe, a niedaleko także przystań, z której rozpoczynają się spływy pontonowe i kajakowe po Nysie Kłodzkiej.

Bardo

Tu z kolei kończy się spływ Ski-Raft, ale malownicze krajobrazy Przełomu Bardzkiego to dopiero początek atrakcji w Bardzie. Tuż obok przystani zaczyna się szlak na Bardzką Górę, na szczycie której znajduje się widowiskowy punkt widokowy. W Bardzie warto zobaczyć także zabytkową bazylikę, kapliczki różańcowe i Drogę Krzyżową, którą prawdopodobnie i tak pokonacie, wspinając się na Obryw Bardzki, czyli Bardzką Górę.

Kamieniec Ząbkowicki

palac marianny oranskiej kamieniec

Nad miasteczkiem góruje potężny Pałac Marianny Orańskiej, który warto zwiedzić nawet, jeśli niechętnie słuchamy historycznych opowieści. Życiorys Księżniczki Marianny jest bowiem tak ciekawy, że w połączeniu ze zwiedzaniem pałacowych komnat stanowi wspaniałą podróż dla przybywających tu turystów.

Ząbkowice Śląskie

krzywa wieza zabkowice slaskie

Nazywane też Miastem Krzywej Wieży i Miastem Frankensteina. Frankensteina, bo dawniej, przed wojną Ząbkowice nosiły nazwę Frankenstein (ale legenda o demonicznym Doktorze Frankensteinie jest w mieście cały czas żywa), a Miasto Krzywej Wieży, bo… stoi tu krzywa wieża. Jej odchylenie od pionu to aż 2,14 metra. Spróbujecie ustać przy niej prosto?

Boguszyn

karczma boguszyn

To tu znajduje się wspomniane już Łowisko Złoty Pstrąg. Doskonałe miejsce na odpoczynek wśród zieleni, a także na skosztowanie świeżej ryby. Być może nawet własnoręcznie złowionej!

Srebrna Góra

Kolejna z twierdz, nieco mniejsza od tej kłodzkiej, ale nie mniej ciekawa. Po twierdzy oprowadzają przebrani w stroje z epoki napoleońskiej przewodnicy, a uroku dodają pasące się na okolicznej łące kozy i owieczki - szczególnie chętnie kumplują się z nimi najmłodsi turyści. Odbywa się tu sporo imprez plenerowych - warto sprawdzić kalendarz przed planowanym przyjazdem!

Radków

radkow

Zarówno Radków, jak i cała gmina to prawdziwa skarbnica perełek turystycznych. Z Radkowa dojść można na Szczeliniec Wielki, a także udać się na Błędne Skały - tak, tak, to tam kręcono sceny do “Opowieści z Narnii”. Wspaniałe, monumentalne głazy dziś wzbudzają zachwyt, ale i pobudzają wyobraźnię. Wędrówka po Parku Narodowym Gór Stołowych obowiązkowa! Warto zajrzeć też nad radkowski zalew czy do Wambierzyc, które nazywane są Śląską Jerozolimą.

Bystrzyca Kłodzka

bystrzyca klodzka

W niedalekiej odległości od Kłodzka znajduje się Bystrzyca, miasteczko, które na pierwszy rzut oka wcale nie wzbudza zachwytu, jednak jak przyjrzymy się bliżej jego atrakcjom, z pewnością wywoła to gęsią skórkę. Polecamy nie ograniczać się do Bystrzycy, ale wziąć pod uwagę całą gminę - wspaniałe, tyrolskie Międzygórze, górę Jagodną, Wodospad Wilczki, czy też Długopole-Zdrój.

Radochów

W Radochowie znajduje się jedna z największych i najciekawszych jaskiń w Sudetach. Można ją zwiedzić z przewodnikiem i poczuć smak prawdziwej przygody. Część trasy trzeba pokonać przeciskając się przez ciasne szczeliny z latarką na głowie, co jest dodatkową atrakcją. Na trasie do jaskini czynna jest Winiarnia Radochowska, gdzie można skosztować win dolnośląskich i wyselekcjonowanych win z różnych stron świata, a tuż obok powstała pasieka produkująca zdrowe i naturalne miody z okolicznych łąk.

Stronie Śląskie

stronie slaskie ziemia klodzka

Otoczone górami Stronie Śląskie i jego najbliższe okolice zachwycają cały rok. Zalew w Starej Morawie, wspinaczka na Śnieżnik i nowowybudowaną wieżę widokową, odwiedziny u niedźwiedzia w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, Kopalnia Uranu, stary wapiennik, Muzeum Minerałów, Park Linowy czy trasy rowerowe i single tracki - to pomysły, które spodobają się każdemu!

Nowa Ruda

nowa ruda ziemia klodzka

Miasto słynące ze swojej górniczej historii. Stąd też działa tu Dawna Kopalnia Nowa Ruda. Podczas wizyty w kopalni goście poznają od podstaw tajniki wydobywania węgla i pracę górnika. Poza tym Nowa Ruda to także: centrum miasta z jednym z najpiękniejszych ratuszów na Dolnym Śląsku, wieże widokowe, najwyższa w Polsce ścianka wspinaczkowa oraz liczne szlaki piesze i rowerowe.

Kudowa-Zdrój

kudowa zdroj

Pierwsze z kłodzkich miast uzdrowiskowych, które wręcz trzeba, a na pewno warto odwiedzić. Oprócz spaceru po Parku Zdrojowym czy picia mineralnej wody polecamy zwiedzić też Muzeum Zabawek, Szlak Ginących Zawodów, Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego i Kaplicę Czaszek w Czermnej, zbudowaną z ludzkich szczątków. Brrr!

Uzdrowiska Kłodzkie

Pozostałe kłodzkie uzdrowiska to Lądek-Zdrój, Polanica-Zdrój, Długopole-Zdrój i Duszniki. Każde z nich jest inne, ale wszystkie wyjątkowe, klimatyczne i co ważne - nie tylko kuracjusze są tu mile widziani!                

Kłodzko - wycieczki szkolne, imprezy integracyjne, wypady we dwoje, ze znajomymi         

Dla kogo jest Kłodzko? Dla absolutnie każdego, kto lubi zabytki, historię, spędzanie czasu na łonie natury, bliskość gór. Miasto i sąsiednie miejscowości mają tak duży przekrój atrakcji, że z pewnością odnajdą się tu i seniorzy, nastawieni na raczej spokojne zwiedzanie, rodziny z dziećmi, które lubią odkrywać nowe, a także pary, chcące spędzić wspólnie miłe chwile. Trochę wysiłku na rowerowych trasach czy też górskich szlakach odnajdą ci, którzy lubią adrenalinę i sport.

Takie miejsca jak Twierdza czy Podziemna Trasa Turystyczna to także skarbnica informacji i ciekawostek o historii regionu i nie tylko - stąd też do Kłodzka chętnie przyjeżdżają szkolne wycieczki. Impreza integracyjna podczas wyjazdu do Kłodzka? Ba! Dla każdego coś dobrego!                    

Kiedy warto przyjechać do Kłodzka? Pogoda w Kłodzku                 

Kotlina Kłodzka ma tę przewagę, że jest otoczona z każdej strony górami, a Kłodzko jest przecież centrum Kotliny! Z tego powodu Kłodzko będzie w sam raz nie tylko na ciepłe, letnie i wiosenne dni, ale i na te chłodniejsze, w trakcie których możemy wybrać się na przyjemny trekking po okolicznych pasmach, a zimą także na narty.

Mało osób lubi zwiedzanie w czasie słoty i deszczu, więc przed zaplanowanym przyjazdem warto upewnić się, że pogoda nie zepsuje nam planów spędzania czasu na zewnątrz. Jeśli jednak prognozy nie będą łaskawe, nie ma co załamywać rąk. W Kłodzku i jego bliskich okolicach są też miejsca, które z powodzeniem można zwiedzać w czasie deszczu!         

Wystawy czy podziemia będą świetną alternatywą na deszczowe dni. Ba! Doskonale nadadzą się także przy zwiedzaniu w upały - pod ziemią jest przecież dużo chłodniej, a i temperatura w ciągu roku praktycznie się nie zmienia.                             

Zapraszamy do Kłodzka!                                       

I to już wszystkie informacje, które powinieneś znać przed zaplanowaniem wycieczki do Kłodzka. Mamy nadzieję, że zarówno nasza lista ciekawych miejsc noclegowych, jak i lista atrakcji w samym Kłodzku i w jego okolicach ułatwi proces planowania wyjazdu i okaże się ważnym wyznacznikiem, który jednocześnie pozwoli uniknąć stresu i niespodzianek. Udany nocleg to nie tylko wygodne łóżko i dobrze przespana noc, ale i świetna baza wypadowa do tego, by zwiedzać okolicę. Bo przecież szkoda będzie zmarnować urlop w Kłodzku na wylegiwanie się w hotelu!                     

Planując budżetowy wyjazd, a może wręcz przeciwnie, pobyt z rodziną, a może romantycznie, we dwoje, zimą, a może w środku lata - bez względu na okoliczności, Kłodzko będzie dobrym kierunkiem, a nasze propozycje noclegów doskonałym dopełnieniem tego urlopu na Ziemi Kłodzkiej. Życzymy zatem udanego wypoczynku. Do zobaczenia w Kłodzku!         

                               

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024