Mała Japonia w Przesiece - atrakcje turystyczne Karkonoszy

Karkonosze atrakcje, karkonosze atrakcje turystyczne, karpacz atrakcje, ogród japoński, ogród japoński siruwia, mała japonia karkonosze, ogród japoński przesieka, atrakcje dla dzieci karkonosze, wakacje w polsce, gdzie na weekend karkonosze

Jest takie niesamowite miejsce w Karkonoszach, w którym można poznać kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni, bez konieczności odbycia dalekiej podróży.

To Mała Japonia – Ogród Japoński Siruwia w Przesiece, który od kilku lat przyciąga rzesze zwiedzających ciekawych nowych i orientalnych wrażeń oraz niecodziennego relaksu na łonie natury.

Mała Japonia – Ogród Japoński Siruwia to fragment prawdziwej Japonii stworzony z wielką pasją i miłością przez właścicieli tego miejsca: Sylwię i Jakuba Kurowskich. To wyjątkowe miejsce położone jest w samym sercu Karkonoszy, niedaleko Karpacza, na wysokości 600 m n.p.m. w pięknym lesie, wśród granitowych skał. Urok tego miejsca podkreśla leśna droga dojazdowa, która jest przedsmakiem wyłaniającej się spośród drzew orientalnej enklawy. To tu można odpocząć i zrelaksować się wśród zachwycającej roślinności i przy szumie wodospadów, zetknąć się z filozofią feng shui oraz przenieść się na chwilę w czasy samurajów, do epoki Edo. Właściciele tego miejsca zadbali, aby edukacyjny charakter Małej Japonii łączył się z także z zabawą i był również atrakcyjny dla najmłodszych gości. Dlatego kilka lat temu, tworząc najwyższy Park Zabaw na Dolnym Śląsku, zdecydowali się nadać temu miejscu nową nazwę: Mała Japonia.

Fascynacja kulturą Japonii - nowe atrakcje małej japonii

Art Muzeum Bonsai

20190609 Klaudia Cieplinska Fotografia OJ 22 1080px

Fascynacja Japonią Sylwii i Jakuba Kurowskich wykracza poza sferę ogrodu i roślinności. Zauroczeni filozofią i kulturą Japonii stworzyli muzeum, w którym można podziwiać jedną z największych w Polsce kolekcji zbroi japońskiej. W muzeum z wystawą „Samuraj - rycerz dawnej Japonii” można zobaczyć oryginały oraz unikatowe repliki zbroi z epoki Edo (XVII – XIX w.). Chlubą kolekcji jest unikalne 800 – letnie dzieło sztuki: miecz Tachi z epoki Kamakura (XII – XIV w). Od tego sezonu muzeum wzbogaci się o multimedialnych doradców, którzy w postaci hologramu samuraja będą snuli opowieści o historii Japonii i w ten nowoczesny sposób zapoznawali gości z kulturą i zwyczajami Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wystawa lalek japońskich

20190609 Klaudia Cieplinska Fotografia OJ 25 1080px

Kolejna nową atrakcją wprowadzoną w tym sezonie także związaną z kulturą i zwyczajami jest wystawa lalek japońskich. Na wystawie położonej w centrum Ogrodu Japońskiego Siruwia można podziwiać wyjątkowe laleczki w różnych stylach i z różnych epok. Lalki japońskie nihon ningyō są integralną częścią japońskiej kultury i mistyki. Podarowane w dzieciństwie towarzyszą Japończykom przez całe życie jako amulety chroniące przed złymi mocami, jako przedmioty magiczne związane ze światem duchowym.

Japońskie warsztaty

20190526 Klaudia Cieplinska Fotografia Siruwia 35 copy

Mimo tej zaskakującej sytuacji związanej z pandemią, udało się w Małej Japonii przygotować dla gości wiele nowych atrakcji. Oprócz nowej lokalizacji Art Muzeum Bonsai oraz nowej wystawy lalek japońskich, w ofercie Małej Japonii pojawiła się możliwość uczestnictwa w niezwykłych warsztatach japońskich inspirowanych kulturą tego kraju. Jedne z nich to warsztaty polegające na składaniu modeli origami 3D. Z gotowych elementów z pomocą nożyczek można stworzyć własną uroczą figurkę kota, psa lub tygrysa. Drugi rodzaj warsztatów plastycznych polega na malowaniu tradycyjnych japońskich figurek szczęścia: Darumy i Maneki Neko.

Festiwale, wernisaże i pokazy

20190526 Klaudia Cieplinska Fotografia Siruwia 29 1080px

W sezonie letnim, szczególnie w weekendy w Małej Japonii odbywają się niezwykłe festiwale tematyczne, wernisaże, warsztaty i pokazy. Niemal każdego weekendu zaplanowana jest dodatkowa atrakcja, która sprawie, że miejsce to można odwiedzać wielokrotnie. Również i w tym sezonie będzie można zobaczyć niezwykłe widowisko multimedialne „Legendy Japonii”. Po zapadnięciu zmroku na scenie, która tworzą wierzchołki drzew i granatowe niebo odbywa się tu niezwykła prezentacja z użyciem laserów, ogni japońskich i muzyki. Głos lektora wprowadza widzów w niezwykły świat mitów i wierzeń japońskich z demonami i samurajami w rolach głównych.

Sklepik „Kyoto Selection”

20190526 Klaudia Cieplinska Photography PZ 06 1080px kopia min

A to nie koniec niespodzianek i atrakcji przygotowanych dla gości w nowym sezonie. Kilka lat temu Sylwia i Jakub Kurowscy nawiązali bezpośrednią współpracę z prefekturą Kioto w Japonii. Jednym z efektów tej kooperacji jest możliwość sprowadzania unikatowych wyrobów rękodzieła japońskiego. Tak powstał wyjątkowy sklepik „Kyoto Selection” w którym znajdują się produkty rzemieślników z okolic Kioto, którzy w swoich małych warsztatach tradycyjnymi metodami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie, wykonują swoją misterną pracę. Japońskie cudeńka w tym sklepiku to m.in. bransoletki – talizmany JUZU, drewniane laleczki KOKESHI na szczęście, portmonetki z tkanin kimonowych, ręcznie robione damskie torebki. Do nabycia jest również zachwycająca ceramika japońska oraz akcesoria do parzenia herbaty i wiele innych popularnych w Japonii przedmiotów, talizmanów i amuletów.

Dlaczego warto odwiedzić Małą Japonię w Karkonoszach?

20190526 Klaudia Cieplinska Fotografia Siruwia 35 copy

Na terenie Małej Japonii można nie tylko wypocząć i poznać kulturę Japonii. Tutaj można również poczuć orientalne smaki Kraju Kwitnącej Wiśni i skosztować je w cieniu starego dębu, pośród klonów palmowych w kawiarence „Siruwia”. Na gości czeka tu wiele intrygujących smakołyków i delicji w stylu japońskim m.in. zielone lody i shaki o smaku herbaty matcha, słodkie pierożki z czerwoną fasolą yatsuhashi oraz wielki wybór ciastek, ciasteczek, cukierków, paluszków, dropsów i gum prosto z Japonii. Oprócz tradycyjnej kawy oraz japońskiej herbaty serwuje się tu również dwa nowe gorące napoje - to niepowtarzalne aromaty latte matcha i latte hojicha.

Dorośli mogą się delektować smakami Japonii w kawiarence a tymczasem najmłodsi mogą szaleć w nowoczesnym i najwyższy na Dolnym Śląsku Parku Zabaw. Atrakcje które przyciągają wszystkie dzieci to zabawa na świeżym powietrzu oraz ponad 10-metrowe zjeżdżalnie, linowe wieże wspinaczkowe, 9 zjeżdżalni, leżaki i plaża pełna białego piasku. W tym sezonie park został wzbogacony o niewielkie i bezpieczne zjeżdżalnie dla maluszków. Patronem tego Parku Zabaw jest Liczyrzepa – legendarny Duch Karkonoszy.

Niepowtarzalna lokalizacja, liczne i niezwykłe atrakcje dla osób w każdym wieku sprawiły, że Mała Japonia w Przesiece stała się obowiązkowym punktem odwiedzin dla gości z Dolnego Śląska, Polski oraz z zagranicy. Ciągle rozwijające i przyjazne dla rodzin z dziećmi miejsce przyciąga rzesze odwiedzających, którzy doceniają również to, że mogą tu bezpłatnie wejść ze swoim czworonożnymi pupilami. Właściciele Małej Japonii dbają, żeby każdy czuł się tutaj bezpiecznie i swobodnie a pobyt tutaj pozostał niesamowitym przeżyciem.

 Materiał sponsorowany

Jak tu trafić?

przeczytaj także:

Booking.com - jak oszczędzić i zarezerwować nocleg? Poradnik dla turysty 2022

KARKONOSZE- ATRAKCJE TURYSTYCZNE

PARK MINIATUR W KOWARACH - ATRAKCJA KARKONOSZY

KARKONOSKIE TAJEMNICE - POZNAJ ATRAKCJE KARKONOSZY

MUZEUM SENTYMENTÓW W KOWARACH

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024