Folwark Szyfrów - gra terenowa na Ziemi Kłodzkiej
Weekendy na Dolnym Śląsku można spędzić na wiele sposobów, lista atrakcji właściwie nie ma końca. Nic więc dziwnego, że turyści z całej Polski przyjeżdżają tu, by odpocząć - w końcu każdy niezależnie od wieku znajdzie tu swoją oazę.
Folwark Szyfrów - wyjątkowa gra terenowa na Ziemi Kłodzkiej
Jednym z miejsc, gdzie można spędzić wyjątkowy czas jest Resort Ławica, na terenie którego znajduje się stary folwark. Co powiecie na to, żeby odkryć tajemnice Dolnego Śląska podczas gry przygodowej w Folwarku Szyfrów?
Jesteśmy we wsi Ławica na Dolnym Śląsku. Stary Folwark, który stoi tuż obok tutejszego Pałacu pamięta kawał historii tej krainy. W poszczególnych pomieszczeniach folwarcznych czekają na nas prawdziwe wyzwania - zadania logiczne i manualne, które rozwiązujemy drużynowo. To gra w typie Escape Room’u, jakiej na Dolnym Śląsku jeszcze nie było - aby przejść wszystkie etapy gry potrzeba umiejętności współpracy w grupie oraz logicznego myślenia.
Jak wygląda gra?
Otwierając pierwsze z drzwi, wkraczamy w przeszłość i krążymy poprzez epoki: PRL, rok 1945, okres wojen napoleońskich, czasy, kiedy na Dolnym Śląsku żyła słynna księżniczka Marianna Orańska, która pozostawiła po sobie potężne dziedzictwo w formie chociażby Pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim, nazwanego jej imieniem. Przechodząc z jednych drzwi do drugich poznajemy bohaterów, realia życia i ich tajemnicze losy, zatapiamy się w zagadkach, które jak dotąd nie doczekały się rozwiązania…
Nie musisz znać historii, żeby wziąć udział w wyzwaniu. Wystarczy, że myślisz logicznie i lubisz pracę zespołową, masz otwarty umysł i dobrze poruszasz się w temacie intelektualnych zagadek. Do dokończenia czekają historie, które jak dotąd nie doczekały się rozwiązania. Żeby to zrobić trzeba będzie wytężyć wszystkie zmysły - elementy układanki zaczną wówczas pokazywać się same.
Zabawa trwa od 90 do 120 minut, w zależności od szybkości pokonywania kolejnych etapów i wielkości grupy. Ta forma rozrywki będzie idealna dla osób bawiących się podczas imprez integracyjnych czy wieczorów kawalerskich/panieńskich, dla grup przyjaciół czy dla rodzin, które chcą w nietypowy sposób spędzić czas, przy okazji integrując się z innymi uczestnikami gry. Zbierz drużynę minimum 6 osób i przybywaj do starego Folwarku Szyfrów.
Zagadki i zadania manualne mają różne poziomy trudności. Celem jest uzbieranie złotych monet, które zdobywa się za każde kolejne rozwiązanie zagadki. Zebranie kompletu monet w jak najkrótszym czasie umożliwi dotarcie do walki o nagrodę główną. Jesteście gotowi na podjęcie wyzwania?
Zasady gry - Folwar Szyfrów
Gra rozpoczyna się po podziale grupy na drużyny - im więcej tym lepsza zabawa. Drużyny startują w tym samym czasie. Każda z drużyn na początku gry otrzymuje 3 złote monety, które w trakcie gdy można wymienić na podpowiedzi lub zachować je i wykorzystać jako składowa ostatecznego rachunku, by zdobyć przewagę nad rywalami. Kolejne ekspozycje i pomieszczenia to kolejne zagadki i zadania - za ich rozwiązanie otrzymacie kolejne monety. Ich ilość będzie zależna od poziomu trudności wykonanego zadania.
Nie ma znaczenia w jakiej kolejności rozwiązywane są zagadki - w ostatecznym rozrachunku liczy się czas i ilość zdobytych monet. Wygrana drużyna to ta, która najszybciej odkryje wszystkie tajemnice Folwarku Szyfrów i zdobędzie najwięcej monet. Wygrana drużyna ma możliwość przystąpienia do rozwiązania Wielkiej Tajemnicy Folwarku Szyfrów - za jej rozwiązanie czeka główna nagroda.
Gra nie ma ograniczeń wiekowych - jedynym ograniczeniem jest ilość osób. Dla grup indywidualnych będzie to 6 uczestników. Nie jest wymagana znajomość historii regionu - wręcz przeciwnie, to podczas gry uczestnicy poznają ciekawostki i historie związane z losami Dolnego Śląska. To czasami mroczne historie, jednak udział w zabawie mogą brać również dzieci. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - zabawa odbywa się w terenie i o ile same pomieszczenia folwarczne są zadaszone, tak przechodzenie między nimi odbywa się już na świeżym powietrzu. Warto więc pamiętać o odpowiednim ubraniu.
Koszt gry to 40 zł/osoba - bilet ulgowy lub 70 zł/osoba - bilet normalny.
Pałac Ławica - noclegi Ziemia Kłodzka
Po zabawie natomiast zapraszamy do secesyjnego, XIX-wiecznego Pałacu Ławica, w którym dostępne są również noclegi. Pałac dysponuje pięcioma apartamentami z własną kuchnią i łazienką, mieszczącymi od 6 do 10 osób. Każdy z nich jest w pełni umeblowany zabytkowymi meblami, posiada wygodne łóżka i kuchnię.
Do dyspozycji jest także miejsce na rozpalenie grilla czy ogniska oraz podgrzewane, zewnętrzne jacuzzi. Na terenie Resortu Ławica znajduje się również pole do gry w paintballa, chętnie wybierany przez grupy młodzieży czy grupy przyjaciół, chcące poczuć na własnej skórze dreszczyk emocji oraz pole glampingowe, czynne w sezonie letnim.
Ławica będzie też dogodną bazą wypadową, jeśli planujecie dłuższy pobyt na Ziemi Kłodzkiej - do Barda, w którym czekają na Was spływy pontonowe i kajakowe oraz przystań, w której serwowany jest pyszny kłodzki pstrąg, do Kłodzka, w którym znajduje się największa na Dolnym Śląsku twierdza obronna z XVII wieku, do Kamieńca Ząbkowickiego, w którym znajduje się wspomniany już słynny Pałac Marianny Orańskiej czy do Ząbkowic Śląskich, gdzie stoi najbardziej krzywa wieża na Dolnym Śląsku!
Folwark Szyfrów - gra terenowa na Ziemi Kłodzkiej
Lubisz wyzwania? Pasjonują cię tajemnice i łamigłówki? Odkryj tajemnice Dolnego Śląska - pełna przygód gra przygodowa w Folwarku Szyfrów.